HISTORIA

Grupa WINNCARE wychodzi naprzeciw potrzebom osób starszych przebywających w domach spokojnej starości oraz spełnia zapotrzebowania istniejące w branży opieki domowej we Francji i innych krajach europejskich.

W lutym 2004 r. grupa WINNCARE przejęła firmę ASKLESANTE, będącą francuskim liderem francuskiego rynku w dziedzinie urządzeń do profilaktyki i leczenia odleżyn. Oferta firmy obejmuje pełną gamę materacy, poduszek i akcesoriów pozycjonujących zapobiegających powstawaniu odleżyn i zapewniających wysoki poziom komfortu. Firma ASKLESANTE dysponuje najwyższym poziomem wiedzy i jest jednym z niewielu producentów, którzy już od wielu lat oferują kompletną gamę produktów wysokiej technologii (technologie poliuretanowe, statyczne komórki powietrzne i silnikowe wyposażenie powietrzne już od 2005 roku).

W lipcu 2004 r. grupa WINNCARE przejęła firmę MEDICATLANTIC, będącą liderem francuskiego rynku w dziedzinie łóżek medycznych i mebli dla placówek opieki medycznej oraz opieki domowej.

W lipcu 2005 r. grupa WINNCARE przejęła firmę VIRMEDIC, będącą producentem wyposażenia do podnoszenia osób i dystrybutorem produktów ASKLESANTE na rynku hiszpańskim.

W kwietniu 2009 r. firma przeprowadziła modyfikacje swojej strategii niezbędne dla zapewnienia jej rozwoju na rynkach europejskich. W odpowiedni sposób dostosowane zostało zarządzanie komercyjne i marketingowe, a także zespoły sprzedaży. Wiele projektów, produktów i usług jest opracowywanych w ramach innowacyjnych projektów, których realizacja przyczynia się do rynkowego sukcesu grupy.

We wrześniu 2012 r. na stanowisko Dyrektora Generalnego grupy WINNCARE mianowany został pan Philippe CHÊNE. Będąc uznanym specjalistą w branży przemysłu farmaceutycznego i medycznego, pan Philippe CHÊNE pełnił w przeszłości funkcję Prezesa Zarządu / Dyrektora Generalnego francuskiego oddziału firmy Baxter Healthcare (2002-10). Członkowie Zarządu biorą aktywny udział w realizacji strategii rozwoju grupy.

W listopadzie 2015 r. firma VIRMEDIC zmieniła nazwę na WINNCARE SPAIN.

Obecnie grupa WINNCARE uzyskuje około 60% swoich przychodów z produktów przeznaczonych do opieki domowej i umacnia swoją pozycję lidera w sektorze domów spokojnej starości, co zapewnia jej wyniki odpowiadające ambicjom firmy.

Opracowanie ofert łączonych obejmujących łóżka i materace, a także kompletnej gamy silnikowego wyposażenia powietrznego, spełniającej 99,8% istniejących potrzeb oraz specjalnej linii produktów do placówek szpitalnych stanowi doskonałe uzupełnienie dotychczasowej oferty firmy. Od marca 2010 r. te gamy produktów zapewniają firmie rynkowy sukces i zaufanie ze strony jej klientów.

Utworzenie na początku roku 2011 działu Winncare Services umożliwia wspieranie w lepszy sposób naszych klientów świadczących usługi w zakresie zabiegów opiekuńczych, którym zapewniamy dostawy naszych produktów na terenie całego kraju z najwyższym poziomem profesjonalizmu.

History Winncare Group