OŚRODEK EDENRewolucyjny system podnoszenia Luna został wybrany do zainstalowania w „Project Eden” w Kornwalii, w nowej toalecie dla niepełnosprawnych, aby sprostać potrzebom osób o dużym stopniu inwalidztwa.

System Luna został zainstalowany w toalecie o najwyższej klasie, zgodnie z wytycznymi dostarczonymi przez Jane Stoneham z Sensory Trust – dającej porady na temat projektu dla przestrzeni publicznej. Jane skomentowała: „Większość ludzi zakłada, że apartamenty dla niepełnosprawnych muszą być specjalnie przystosowane. Jednak Projekt Eden pokazuje, że mocowanie sufitowe w stylu retro jest możliwe, jeśli odpowiedni sprzęt jest używany.”

Głównymi różnicami między ogólnodostępną toaletą, a toaletą dla niepełnosprawnych są; wystarczająca powierzchnia (12m2), regulowana w wysokości ławka do przebierania dla dorosłych oraz podnośnik podwieszany, aby pomagać przenosić użytkowników z wózka inwalidzkiego na toaletę lub na stół do przebierania.

System podnośnika podwieszanego Luna wraz z prowadnicą ścienną E został wybrany, ponieważ jest łatwy w użyciu i wymaga tylko jednego opiekuna, aby przenosić niepełnosprawną osobę po pomieszczeniu i z wózka inwalidzkiego na toaletę lub na stół do przebierania.

Oprócz tego, że daje dostęp do każdego miejsca w pomieszczeniu, podnośnik Luna może zostać przesunięty do ściany, gdy nie jest w użytku, dając więcej przestrzeni, aby pomieszczenie było w pełni dostępne dla osób w większych wózkach silnikowych.

Andy Burton, który projektował i zarządzał instalacją, powiedział: „Główną nauką dla mnie jest to, że przestrzeń w środowisku ludzi niepełnosprawnych jest na wagę złota, a używanie najlepszego sprzętu stanowi wielką różnicę w życiu ludzi.”


Kontakt

phone +48 506 303 608

mail daf@ergolet.pl